Методичне об’єднання вчителів іноземної мови


запам'ятати

 

Розробки уроків та виховних заходів


1. Кравченко Т.М., вчитель французької мови, вчитель-методист вищої категорії гуманітарної гімназії ім.Лесі Українки. Стаття опублікована у фаховій газеті  « Le Français»

 

«Тестові завдання для підготовки учнів до ЗНО з французької мови.»

 

 

2.

Жовтоводська гуманітарна гімназія імені Лесі Українки

МЕТОДИЧНА КАРТА ГІМНАЗІЙНОГО УРОКУ

                 КЛАС 10-Е                       ПРЕДМЕТ Англійська мова

 

Вчитель  Ручйова Ю.Ю.

 

ТЕМА УРОКУ : The Political Map of Ukraine.

The structure of the National Government.

Administrative and Territorial Organization: speaking and working with the map.

 

 

МЕТА УРОКУ :

                       

 Навчальна:   -  ознайомити учнів з темою  The Political Map of Ukraine.

The structure of the National Government.

                        -  організувати роботу учнів з тематичними ЛО

                         -  організувати виконання учнями тестових завдань;

                         - аудіювання учнями автентичного тексту з теми і відповіді на запитання

                         - ситуативне мовлення учнів з теми Administrative and Territorial Organization ( з використанням карти)

                        

                      

Розвивальна:  - розвивати комунікативні навички учнів з теми Administrative and Territorial Organization,  The structure of the National Government.                           

  - фонематичний слух 

                         -розвивати навички роботи з картою

                         - критичне мислення

 

Практична:      -   володіння учнями ЛО з теми;

-         складання опису з  тематичними ЛО

-         володіння комунікативними навичками з теми Administrative and Territorial Organization, ,  The structure of the National Government.                           

НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ: Click On -2, Culture Clips, Express publishing, pp. 4 – 5

ТИП УРОКУ: Урок засвоєння нових знань

 

КОРОТКИЙ ЗМІСТ УРОКУ

I. Організаційний момент

Hi, class.

-         Who is on duty today?

-         What day/date is it today?

 

 

II. Повідомлення теми, мети уроку.

 

Today we’re going to study a new topic –The Structure of the national Government.

We will work with the text, will do some tasks, learn new words on the topic.

Our aim is to be ready to speak on the topic using the text and the map.

Also for today your task was to be ready to tell about the Administrative and Territorial Organization of Ukraine.

 

III. Administrative and Territorial Organization: speaking. – GRADES.

 

IV. The Political Map of Ukraine.

( handout)

 

1.    Ex. 1-3 – Orally.

2.    Ex. 4 – Listening and filling in the gaps

3.    Ex. 5 – Reading the sentences, marking true / false. Correcting the false sentences.

4.    Ex. 6 – Matching the words in bold with their definitions

5.    Test – Ex 4 – 6 , checking GRADES

6.    Listening and repeating the text after the speaker.

7.    Reading and translating the text.

8.    In pairs: retelling the text.

9.    Work with the map : describing the political map of Ukraine.

 

V. Summaries.

 

VI. Hometask.

1). to present the Political system of Ukraine using the map, factfiles

 

 

 3. 

Жовтоводська гуманітарна гімназія імені Лесі Українки

 

МЕТОДИЧНА КАРТА ГІМНАЗІЙНОГО УРОКУ

 

 

           Клас: 11              Предмет: англійська мова

 

Вчитель  Ручйова Ю.Ю.

 

Тема уроку:  Відгук на улюблений фільм.

 

Мета уроку: Організувати:

 - закріплення учнями ЛО з теми;

-  виконання учнями тестових завдань:

  читання: співвідношення фільмів з жанрами; доповнення тексту необхідними словами (свій варіант, вибір серед запропонованих);

  аудіювання: (вибір правильного варіанту);

-  повторення учнями ступенів порівняння (заповнення таблиці);

-  ситуативне мовлення учнів (опис акторів);

-  ознайомлення учнів з структурою відгуку на фільм(и).

 

Тип уроку: урок закріплення знань, вмінь та навичок

 

 

НАУКОВО – МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ  УРОКУ

 

Наочні посібники: фотографії відомих акторів, сайти акторів

 

Дидактичний матеріал: роздаткові картки «Literature, theatre, film» (лексика), «Practice 1» (тести)

 

Використання інформаційних технологій: пошукова робота учнів в Інтернеті; використання автентичних CD матеріалів

 

Підручники: курси «Wordbuilder» (MacMillan), «Oxford Exam Excellence», «Cambridge Advanced Exam».

 

Реалізація диференційного підходу: рівневі тестові завдання

 

Оцінювання знань, умінь, навичок учнів: оцінювання тестових завдань

 

Домашнє завдання: 1) написати власний відгук на фільм (з використанням опорної моделі);

 

 

КОРОТКИЙ ЗМІСТ УРОКУ

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.

As you had a hometask concerning movies (words, favourite actors) so, it’s easy for you to guess what we’re going to talk about.

           What do you think will be the topic of the lesson about ?

It’s the movie review (can you give a Ukrainian equivalent). 

III. Lead – in.

3.1 Vocabulary work (p. 154)

  Your task was to concentrate on the words concerning films. Let’s see what you have (1 by 1 : read translate)

3.2 Vocabulary practice.

  There are some words of classifying films.

a)     p.160 Ex.1 (in a pencil)

b)    discussion of the results, key – words (marks – x 0,9)

3.3 Situational speaking «Guess my favourite actor/actress»

  Why should we talk about actors now ?

  Match the pictures with the names after you have listened the information about him/her.

  The student responsible for the information will go to the blackboard and match the columns, read the website, please.

 

 
 

Names

 

IV. Робота з темою.

4.1 Listening   

Ex. 4, p.99 Write one world in each gap…

·        making

·        Ex. 7, p.99 (look at the statements)

+ (Аналіз)

4.2 Ex. 7

(twice: listen, mark) – in the handouts

4.3 Аналіз

4.4 Оцінювання: Ex. 4+Ex.7x0,75

Why did we listen to this dialogue?

(the first review – after the first watching)

4.5 Review.

4.5.1 Use of English (test)

p.100 Ex.8 (look and be ready to answer)

p.100 Ex.9 (fill in the light gaps); checking, analyzing

4.6 Grammar Lab (degrees)

What grammar forms do we use when we compare something?

So, let’s see how do you know this grammar aspect.

4.6.1    Заповнення таблиці

Fill in with the comparative and superlative forms

Positive

Comparative

Superlative

1

Old

older

the oldest

2

Important

more ~

the most ~

3

Frequently visited

more ~

the most ~

4

Well know

better known

the best known

5

Beautiful

more ~

the most ~

6

Popular

more ~

the most ~

7

Architecturally significant

more ~

the most ~

8

Photographed

more ~

the most ~

9

Written about

more ~

the most ~

4.6.2    Обговорення, аналізю

4.6.3    Оцінювання (Ex. 9 + the table) x 0,7

4.5.2 Two Action Films Review

p. 199 Model answer: аналіз.

            - on the points

4.5.3 Підсумки: review

Using the text  “City of Angels”, Two Action Films

say what should be included into the review

V. Підсумки.

- What was the most interesting for you?

- What was the most interesting difficult?

- What will help you to make a film review at home?

VI. Домашнє завдання:

1) to write a review of your favourite film(s); p.160 Ex.3 (creative)

 

 

 

4.

Жовтоводська гуманітарна гімназія імені Лесі Українки

 

Сценарій проведення заняття гуртка” Window on Britain “

 

Дата:  23. 11.2011         Клас: 6-Б             Предмет: англійська мова

Вчитель Якимчук О.К.

 

Тема засідання:  “ Festivals and Celebrations ”.

 

Мета: - ознайомити учнів з деякими фактами англомовної культури й традиціями Англії;   поглибити знання з теми «English holidays»; збагатити лексичний запас учнів; формувати комунікативну і соціокультурну компетенції.

 

Розвивати: навички аудіювання,  усне мовлення мовлення;

 

Виховувати повагу до інших культур.

 

Підвищувати мотивацію до вивчення вивчення англійської мови

 

НАУКОВО – МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ  заняття

Наочні посібники: тематичні демонстраційні ілюстрації на тему «Свята»

      

Дидактичний матеріал:  роздаткові картки « Pancake Day» ( Текст і завдання);

Таблиця з розмовними формулами.

Використання інформаційних технологій: відео запис до курсу

“Window on Britain” ( CD 1),  презентації Power Point “ Easter”,

“Halloween”, “ Christmas”

 

КОРОТКИЙ ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ

 

 

Навчальні задачі етапу

Зміст етапу

Методи та прийоми

1.    Привітання.

2.    Організація уваги учнів

І. Організаційний момент.

Розподіл гуртківців на дві команди

1. Привітання.

 

1.      «Налаштування» учнів на тему;

2.      Актуалізувати наявні знання

3.      Підготувати базу наявних знань з теми

 

ІІ. Актуалізація опорних знань та їх

коригування.

Look at the pictures and say what they

 symbolize.

 

Watch the presentation and repeat after the

speaker.

 

1. Використання наочності.

2.  Використання

презентацій   Power Point

 “ Easter”,  “Halloween”,

“ Christmas”

1.  Вивчити лексику необхідну для перегляду відео.

2. Познайомити учнів з пи-таннями до відео фрагменту

ІІІ. Підготовка до перегляду відео.

1. Лексична робота. ( pancake, to toss, celebrate, to blow up, the Parliament, criminal, a guy, perfume, cracker.)

2. Oзнайомлення з питаннями.

- What holidays are spoken about in the video?

-When are these holidays celebrated?

-What presents do Mr. and Mrs. Robinson get?

- What do people find in a cracker?

- What do they put in Christmas Pudding? Why?

1.     Аудіювання і повторення.

 

 

2. Читання і переклад.

1. Познайомити учнів з деякими фактами англомовної культури й традиціями Англії

1.           IV.  Перегляд  відео фрагменту 

2.           “ Festivals and Celebrations ”  з курсу

3.           “ Window on Britain”

1. Перегляд відео.

1. Розвиток мовлення.

 

V. Обговорення змісту сюжету.

      

1. Командна гра

1. . Розвивати навички

   виразного читання 

2. Формування в учнів вміння виділяти деталі, фокусувати увагу

  VІ. Читання тексту та виконання тесту до нього

 

1. Командна гра

1. Закріпити нову лексику в усному мовленні

2.  Формувати комунікативну і соціокультурну компетенції.

 

 

VІ. Закріплення набутих знань.

                          Таsks

1. Make a step and name a symbol of a holiday.

2. A pancake race

3. Draw a New Year present with your eyes closed.

4. Contest of captains. Tell about any English holiday you know.

1. Командна гра

 

Забезпечити:

- розвиток у школярів здатності до оцінюючих дій, само мотивації;

 

VІІ. Підсумки. Рефлексія

 

Відновлення подій.

 

Оцінка роботи класу та окремих учнів

ІХ. Оцінювання роботи класу

 

Підведення підсумків гри

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pancake Day

Most English children wait for Pancake Day each year. Pancake Day is a tasty holiday in

England. It is usually in  March. The official name is Shrove Tuesday and it falls on the period

before the Lent. People eat pancakes! They have pancakes not only at home, but at school too.

People not only eat pancakes, they run with them! There are special rules about pancake races:

usually housewives run with pancakes. They must wear aprons, they must put on their hats or

scarves on their heads. During the race the women must toss their pancakes three times and catch it back on the frying-pan.

The other members of the families watch the runners and cheer : “Run, Mum, run, quickly!”

Sometimes children take part in the race. Some pancakes fall down on the floor, others are eaten by the children. All in all it’s

a great chance for a family to spend a day together and have fun.

 

 

 

I. Read the text and choose the correct answer.

1. When do the English have Pancake Day?      a) in March       b) during the Lent     c) in summer

2.  What must women wear?   a) holiday dresses    b) school uniforms     c) aprons, hats or scarves

3.  Why do children like the holiday?   a) they have picnics b) it is funny and tasty  

                                                               c) they visit their relatives

 

II. Match the words with their descriptions.

1. to cheer                  a) a woman who looks after her house and her family

2. the Lent                 b) to shout loudly to support

3. a housewife            c)  the time when people don’ eat meat

 

III. Mark T ( true ) and F ( false ) sentences.

1.  Pancake Day is a tasty holiday.             

2.  It is often in March.

3.  Shrove Tuesday  is  a different holiday. 

4.  People run with pancakes and eat them after that.   

5.  Women must toss their pancakes three times and catch it back on the frying-pan

 6.  Children and their fathers don’t like this day and stay at home.

 

 

 

      

      

 

 

 

   5. L’emploi des pronoms relatifs. Сава Л.Г., вчитель французької мови гімназії.

 

 

 

 

 

       
          
    6. A Scenario of the holiday “In the Animal Kingdom” for 5-8 grades. Помпік Л.П., вчитель англійської мови гуманітарної гімназії ім.Лесі Українки.